Social Media
              


Najczęściej zadawane pytania

Jak zacząć grę?
Załóż konto! Po założeniu i wejściu do gry za pośrednictwem przycisku „Graj teraz" oraz wybraniu postaci dostaniesz opcje wykonania samouczka, który wytłumaczy Ci większość mechanik. Jeśli chcesz stać się najlepszy to warto radzić się graczy z większym poziomem oraz śledzić nasze social-media po nowości.

Jak założyć ekwipunek?
Aby założyć ekwipunek, należy otworzyć zakładkę „Moja postać", usytuowana jest ona w dolnym prawym pasku akcji w grze. Następnie trzeba przeciągnąć przedmiot z plecaka do okna znajdującego się nad plecakiem. Nie musimy wybierać odpowiedniego slota, gdyż gra sama dopasuje przedmiot do odpowiedniego okna. Dostępne jest również menu contextowe - PPM.

Jak otworzyć czat gry?
Do otworzenia czatu gry służą dwie opcje: 1) Należy nacisnąć przycisk „C" znajdujący się w lewym dolnym rogu gry. 2) Należy nacisnąć literę „C" na klawiaturze, a czat automatycznie się pojawi. (Można zmienić w Ustawieniach gry.)

Jaki jest maksymalny poziom postaci?
Aktualnie 160 poziom, ale będzie on zwiększany systematycznie.

Czy mogę odpalić grę na kilku kontach?
Jest to surowo zabronione i grozi zablokowaniem konta. Zabronione jest również granie na 2 postaciach równocześnie za pośrednictwem 1 konta!

Jak można zaznaczać przeciwników?
Można na nie klikać Lewy przyciskiem myszy (LPM) lub klawiszem (Q) - można to zmienić w Ustawieniach gry.

Ile gra ma lat? Kiedy miała swój start?
Gra obchodzi swoje urodziny 2 stycznia. Jest tworzona już wiele lat z przerwami, ale od 2021 roku wypuszczona została najaktualniejsza wersja.

Czy mogę Wam pomóc w rozwoju lub tworzeniu gry?
Tak! Możecie zgłaszać wszelkie błędy, jakie zlokalizujecie w grze lub zgłaszać nam propozycje na rozwój gry np. jakieś ciekawe mechaniki, które mógłby, by pasować do Alkatrii. A jeżeli masz jakieś umiejętności, które mogą się przydać przy tworzeniu gry, możesz zgłosić się w rekrutacji, która jest usytuowana w panelu Dołącz do zespołu, tam również znajdziesz, kogo dokładnie potrzebujemy!

Gdzie mogę znaleźć najciekawsze i najnowsze informacje?
Na stronie głównej w newsach, albo na naszym Discordzie oraz Instagramie. Serdecznie zapraszamy do obserwacji!

Czemu Administracja nie odpisuje na moją wiadomość/dlaczego tyle czekam na odpowiedź?
Wiadomości z czatu często znikają. Jeśli liczysz na pewną odpowiedz - zapraszamy na nasz Discord lub Panel Kontaktowy.

Nie mogę się odnaleźć w grze / nie potrafię czegoś znaleźć w grze, gdzie mogę szukać pomocy?
W pierwszej kolejności zapraszamy do poszukania czy nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytania, a następnie czy pomocy nie znajdziesz w zakładce świat gry. Na końcu zapraszam na Discord, na stronie głównej gry jest link do niego. Tam możesz skontaktować się bezpośrednio z twórcami oraz uzyskiwać najaktualniejsze informacje o grze!

Czy będzie dostępny jakiś sklepik/jeżeli będzie, czy będzie P2W/Co w nim znajdziemy?
Sklep Premium jest dostępny w lewym dolnym rogu gry (złota skrzyneczka). W sklepiku nie będzie żadnych boosterów np. na zwiększony loot czy exp. Będą tam w głównej mierze przedmioty kosmetyczne, stroje, kolorki na czacie.

Mam Czerwone Grosze i nie wiem co z nimi zrobić. Czym one są?
Czerwone Grosze to nic innego niż waluta, poza walutą Premium oraz złotem w grze znajduje się jeszcze waluta nazwana Czerwonymi Groszami, można je wykorzystywać w specjalnych sklepach np. aby zakupić ulepszacze. Dostaje się je za ukończenie Zadań oraz Dung-eonów.

Po ukończeniu zadania został mi przedmioty wykorzystywane w nim, nie mogę ich sprzedać co z nimi zrobić/czy przydadzą się do innego zadania?
Na ten moment należy je wyrzucić z EQ na ziemię lub spróbować zniszczyć. Ów przedmioty nie są potrzebne do innych zadań, więc nie należy ich chomikować.

A co z wersją mobilną, czy będzie kiedyś Alkatria mobile? Planujecie wejść na inne platformy?
Wersja moblina jest już dostępna w AppStore, a w najbliższym czasie opublikujemy ją również na iOS. Multiplatforming to coś, nad czym się jeszcze zastanawiamy, jedynymi pewnymi rzeczami będzie to, że gra będzie dostępna na telefonach, jak i komputerach.

W ile osób pracujecie nad grą, kim są te osoby?
Aktualnie grono Administracji liczy sobie 5 osób, ale pomaga nam kilku konsultantów, którzy szukają błędów i testują nowości. Jesteśmy zgranym zespołem, który pomimo wielu innych obowiązków i pracy chętnie angażuje się w projekt.

Nad czym aktualnie pracujecie?
Aktualny status prac znajdziecie w zakładce Road Map. Nie zawsze chcemy też zdradzać całości planów, aby było większe *wow*. Możecie jednak być pewni, że cały czas pracujemy nad rozwojem gry.

Co to są dungeony i o co z nimi chodzi?
Aby dostać się na dungeon musimy porozmawiać z odpowiednią postacią w grze. Typów dungeonów jest kilka, a na dodatek cały czas pracujemy nad nowymi. Każdy znajdzie coś dla siebie: Zabij wszystkich przeciwników, pokonaj bossa, a może dungeon z zagadkami? Kto co lubi, ale do tego trzeba posiadać odpowiedni lvl. Za wykonany dungeon otrzymuje się nagrodę w formie np. czerwonych groszy, skrzynek z ekwipunkiem itp.

Słyszałem o najazdach, co to takiego?
Od czasu do czasu krainę Alkatrii najeżdżają potwory, złoczyńcy, czy inne parchy. W takim przypadku ujrzycie dymek podczas rozgrywki, który pokieruje Was do np. Dowódcy Korpusu Zwiadowców z Asgardu, a ten zaprowadzi Was na miejsce najazdu zależnie od Waszego poziomu doświadczenia. Z agresywnych bossów na tej wyjątkowej mapce lootają ulepszone przedmioty do EQ oraz bonusowe skrzynki, z których możecie zdobyć mikstury, waluty, ulepszenia czy choćby ciekawe outfity.

Otrzymałem wiadomość na skrzynkę, aby podać swoje hasło/wejść w jakiś link, aby dostać bonusy w grze. Czy to prawda?
Nie rozdajemy bonusów, nie wierzcie w takie wiadomości. Pamiętajcie, aby nie wchodzić w podejrzane linki oraz nigdy nie podawać nikomu swojego hasła ani loginu. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z administracją, aby delikwent otrzymał bana.

Na czacie w grze gracz ma kolorek oraz dziwne literki przed nickiem. Czy to jakieś wyróżnienie?
Zazwyczaj jest to Administrator. Dajmy na to przykład: [ADM] - Admin, [QD] - QuestDesigner, natomiast [MC]/[MF] - Moderator. Zdarza się również, że ktoś może mieć napisane przed nickiem "[Wygnaniec]" - Znaczy to, że dawny administrator został wydalony i nie pełni on już żadnej funkcji.

Mam lagi w grze, potwory dziwnie chodzą...
Najlepiej wyczyścić ciasteczka, a następnie przelogować się i ewentualnie kliknąć CTRL+F5 w grze. Błąd może być też spowodowany włączoną grą w tle, podczas kiedy używamy innej zakładki przeglądarki. Dobrze jest w takim przypadku wyłączyć stronę i odpalić grę na nowej.

Surowiec nie pozwala przedostać się do celu. Nie chce mi się iść kupować siekiery lub kilofa tylko po to, aby przedostać się na inną mapkę. Co zrobić?
Należy zgłosić to do administracji poprzez Support w grze klawisz [B] i podając dokładną mapę oraz przybliżone koordynaty.

Czym jest i jakie bonusy daje Towarzysz?
Jest to pomocnik w formie zwierzątka, przyjaciela lub potworka, który wybiera się z nami na każdą podróż... o ile oczywiście go przywołamy. Towarzysza można zdobyć z wyznaczonych questów, a jego główną rolą jest pomoc naszemu bohaterowi w walce z potworami/graczami. Każdy towarzysz ma inną rangę oraz różne statystki zależne od jego poziomu. Z czasem w grze spotkamy zadania związane właśnie z towarzyszem, a ten pozwoli nam je sprawniej wykonywać oraz poznawać kolejne tajemnice świata Alkatrii.

Co to jest Bestiariusz i jak działa?
Jest to księga z opisami zgładzonych przez Ciebie potworów. Im więcej razy ubijemy potwora tym więcej informacji o nim zdobędziemy, takie jak statystyki, odporności, lokalizacje, a nawet loot. Po całkowitym odblokowaniu przeciwnika możemy uzyskać znaczące bonusy podczas walki opisane szczegółowo w pomocy Bestiariusza. W niedalekiej przyszłości pojawią się również questy u Podróżnika z daleka, który opowie dokładniejszą historię powstania potworów oraz pozwoli Ci zmierzyć się z nimi z nieco innej strony.