Najczęściej zadawane pytania

Jak zacząć grę?
Załóż konto! Po założeniu i wejściu do gry za pośrednictwem przycisku „Graj teraz" oraz wybraniu postaci dostaniesz opcje wykonania samouczka, który wytłumaczy ci większość mechanik.

Jak założyć ekwipunek?
Aby założyć ekwipunek, należy otworzyć zakładkę „Moja postać", usytuowana jest ona w dolnym prawym pasku akcji w grze.
A następnie przeciągnąć przedmiot z plecaka do okna znajdującego się nad plecakiem. Nie musimy wybierać odpowiedniego slota, gdyż gra sama dopasuje przedmiot do odpowiedniego okna.

Jak otworzyć czat gry?
Do otworzenia czatu gry służą dwie opcje:
1) Należy nacisnąć przycisk „C" znajdujący się w lewym dolnym rogu gry.
2) Należy nacisnąć literę „C" na klawiaturze, a czat automatycznie się pojawi.

Jaki jest maksymalny poziom postaci?
Aktualnie 65 poziom, ale będzie on zwiększany systematycznie.

Czy mogę odpalić grę na kilku kontach?
Jest to surowo zabronione i grozi zablokowaniem konta, zabronione jest również granie na 2 postaciach równocześnie za pośrednictwem 1 konta!

Jak można zaznaczać przeciwników?
Można na nie klikać Lewy przyciskiem myszy (LPM) lub klawiszem (Q)

ile gra ma lat? Kiedy miała swój start?
Gra wystartowała 2 stycznia 2021 roku.

Czy mogę wam pomóc w rozwoju lub tworzeniu gry?
Tak! Możecie zgłaszać wszelkie błędy, jakie zlokalizujecie w grze lub zgłaszać nam propozycje na rozwój gry np. jakieś ciekawe mechaniki, które mógłby, by pasować do Alkatrii. A jeżeli masz jakieś umiejętności, które mogą się przydać przy tworzeniu gry, możesz zgłosić się w rekrutacji, która jest usytuowana w panelu Dołącz do zespołu, tam również znajdziesz, kogo dokładnie potrzebujemy!

Gdzie mogę znaleźć najciekawsze i najnowsze informacje?
Najważniejsze informacje o wprowadzanych aktualizacjach są podawane bezpośrednio na stronie gry, informacje o nowo wprowadzanych mobach często pojawiają się na Facebooku łącznie z przedmiotami, które możemy z nich uzyskać. A dyskusje z Administracją na temat najbliższych aktualizacji można odbyć na Discordzie, wszelkie nasza media publiczne znajdziecie na stronie głównej łącznie z Youtubem, na którego serdecznie zapraszamy!

Czemu administracja nie odpisuje na moją wiadomość/dlaczego tyle czekam na odpowiedź?
Ludzi zaangażowanych w tworzenie gry jest garstka, a ponadto tworzymy tę grę hobbystycznie, czyli po pracy dla czystej przyjemności! A więc nie każdy może być na czacie przez ileś tam godzin, jak i też was graczy jest więcej niż nas twórców i nie jesteśmy czasem w stanie odpowiedzieć na wszystko.

Nie mogę się odnaleźć w grze / nie potrafię czegoś znaleźć w grze, gdzie mogę szukać pomocy?
W pierwszej kolejności zapraszamy do poszukania czy nie ma tutaj odpowiedzi na twoje pytania następnie, czy pomocy nie znajdziesz w zakładce świat gry. Na końcu zapraszam na Discord, na stronie głównej gry jest link do niego. Tam możesz skontaktować się bezpośrednio z twórcami oraz uzyskiwać najaktualniejsze informacje o grze!

Czy będzie dostępny jakiś sklepik/jeżeli będzie, czy będzie P2W/Co w nim znajdziemy?
Będzie! Sklepik jest w procesie końcowym, jeżeli chodzi o jego tworzenie, więc niedługo powinien zostać dodany do rozgrywki. W sklepiku nie będzie żadnych busterów np. na zwiększony loot czy exp. będą tam w głównej mierze przedmioty kosmetyczne, stroje, kolorki na czacie. Działać będzie na zasadzie wspierania gry, za dobrowolną wpłatę gracz otrzyma strój czy adnotacje do nicku na czacie.

Mam czerwone grosze nie wiem co z nimi zrobić/czym one są?
Czerwone grosze to nic innego niż waluta, poza walutą premium oraz złotem w grze znajduje się jeszcze waluta nazwana czerwonymi groszami, można je wykorzystywać w specjalnych sklepach np. aby zakupić ulepszacze. Dostaje się je za ukończenie Zadań oraz Dung-eonów.

Po ukończeniu zadania został mi przedmioty wykorzystywane w nim, nie mogę ich sprzedać co z nimi zrobić/ czy przydadzą się do innego zadania?
Na ten moment należy je wyrzucić z eq na ziemię, przesuwając przedmiot poza tabele plecaka oraz eq, znikną one po pewnym czasie. Ów przedmioty nie są potrzebne do innych zadań, więc nie należy ich chomikować.

A co z wersją mobilną, czy będzie kiedyś alkatria mobile? Planujecie wejść na inne platformy?
Wersja mobilna sądzę, że wykonamy wersje mobilną dostępną w appstory oraz googleplay. Co do nazwy prawdopodobnie zostanie niezmieniona. Jeszcze nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć, jest to coś, co na ten moment mamy na dalszym planie, lecz nie mówimy, że tego nie zrobimy. Multiplatforming to coś, nad czym się jeszcze zastanawiamy, jedynymi pewnymi rzeczami będzie to, że gra będzie dostępna na telefonach, jak i komputerach.

W ile osób pracujecie nad grą, kim są te osoby?
Aktualnie główny zespół składa się z 5 osób, ale nie są oni jedynymi osobami tworzącymi grę. Grę tworzy również 8 dodatkowych osób w tym moderatorzy, którzy często wpadają na genialne pomysły i wytykają błędy, które szybko naprawiamy. Łącznie jest nas 13, a dokładniejszy opis, czym kto się zajmuje, znajdziecie w zakładce twórcy usytuowanym w panelu świat gry.