Konkurs! Wymyśl nazwę potwora Wędrującego.

Szynkacz
SwiezakProfesja: Łowca
Poziom: 1000
Postów: 31
Reputacja: 61
19:59 / 22-01-2024

Witam serdecznie!

Mamy dla Was kolejny konkurs, który polega na wymyśleniu nazwy nowego potwora Wędrującego na około 60/70 poziom doświadczenia.

Niebawem będę zabierał się za uzupełnianie Wędrujących i to Wy będziecie mogli zadecydować o jednym z nich. :D

Konkurs trwa do godziny 20:00, 30 stycznia 2024 roku.

Wyniki pojawią się kilka dni po zakończeniu konkursu.

Nagrody:

1 miejsce: Lootbox Asgardczyka x3, Ogromna Kreacja Teleportacji, Duża Kreacja Teleportacji x2, Mała Kreacja Teleportacji x3, Diamentowa Muszla x3, Diamentowe Gwiazdki x2, Roczny Bilet na Rejs, pomnik postaci na mapce z bossem (przez miesiąc) oraz nagroda pamiątkowa w formie itemu.

2 miejsce: Lootbox Asgardczyka x3, Ogromna Kreacja Teleportacji, Duża Kreacja Teleportacji, Mała Kreacja Teleportacji, Diamentowa Muszla x3, Diamentowe Gwiazdki oraz nagroda pamiątkowa w formie itemu.

3 miejsce: Lootbox Asgardczyka x3 oraz nagroda pamiątkowa w formie itemu.

Przewidujemy wyróżnienia.

SZABLON:

Nazwa potwora: .....

Krótki opis potwora: .....

Nazwa postaci, na którą chcę otrzymać nagrodę z konkursu: .....

Proszę nie wymyślać statystyk, lootów, ani systemów walki jak ostatnio. :D


Polubienia: 6
Szynkacz
SwiezakProfesja: Łowca
Poziom: 1000
Postów: 31
Reputacja: 61
20:06 / 22-01-2024

Każda OSOBA może zgłosić tylko jedną propozycję! Każdy kolejny pomysł z innej postaci/konta nie będzie brany pod uwagę. 


Polubienia: 1
Razador
NowyProfesja: Łowca
Poziom: 708
Postów: 1
Reputacja: 18
20:49 / 22-01-2024

Shemira- Przeklęta pogrążona w smutku dusza Driady. Dawniej pani lasu , uzdrowicielka niosąca pomoc zbłąkanym i zagubionym wędrowcom. Teraz siewca śmierci , Pani bólu krocząca krainą Alkatrii poszukując nowych dusz do swojej mroczenej armii.

Postać Deedis


Polubienia: 18
[Fantasia] Dirpos
NowyProfesja: Wojownik
Poziom: 135
Postów: 1
Reputacja: 1
20:54 / 22-01-2024

Agrios

Agrios był brutalnym, ludożerczym potworem należącym do armii tytanów. Został opisany jako dwu i pół metrowy potwór, jego ciało było pokryte futrem, posiadał pazury, łapy i niedźwiedzi pysk.

Nazwa postaci : Dirpos


Polubienia: 1
Perio
NowyProfesja: Wojownik
Poziom: 112
Postów: 1
Reputacja: 9
23:33 / 22-01-2024

Historia o "Krukonie" - półczłowiek, półkruk

Hulin, zwykły poszukiwacz wiedzy i przygód, pewnego dnia natknął się na tajemniczy manuskrypt w zakurzonej, zapomnianej bibliotece. Wewnątrz księgi ukryte były starożytne zaklęcia. Nieświadomy zagrożenia, zaciekawiony Hulin wypowiedział słowa zawarte w manuskrypcie.

W cieniu pomieszczenia pojawiła się niezwykła postać, emanująca mroczną aurą. Hulin z trwogą patrzył, jak całe jego życie przemija przed oczami, a tajemnicza postać uśmiecha się, czuwając nad nim. Nagle, świat rozwiał się w mglistą poświatę.

Gdy mgła opadła, Hulin zdał sobie sprawę, że stał się krukiem o błyszczącym, białym upierzeniu. Pamięć o własnym życiu zniknęła, a jedyną rzeczą, którą pamiętał, był wygląd tajemniczej postaci, która pojawiła się w cieniu. Jego istnienie teraz skupiało się na poszukiwaniu tej zagadkowej postaci, a białe pióra, które teraz go otaczały, stały się symbolem nieodwracalnych zmian. Po przemianie Hulina spotykano na szlakach Alaktrii, a ludzie napotykający go nazywali go "Zaklętym Krukonem".

Nazwa potwora: Zaklęty Krukon

Krótki opis potwora:
Półczłowiek, półkruk, przemierzający szlaki Alkatrii w poszukiwaniu postaci, której wygląd zapamiętał, lecz nie pamiętając dlaczego. Podobno kiedyś był człowiekiem o imieniu "Hulin".

Nazwa postaci, na którą chcę otrzymać nagrodę z konkursu: Perio


Polubienia: 9
Skronix
NowyProfesja: Wojownik
Poziom: 65
Postów: 1
Reputacja: 3
10:23 / 23-01-2024

Nazwa potwora: Formillis

Krótki opis potwora: Formillis przemierza Alkatrię, stając się legendą przerażenia. Jej anteny pulsują nieznajomą mocą, a oczy świecą jak błyskawice w mroku. Drapieżnicy unikają jej ścieżki, rośliny wyginają się, jakby oddając cześć tej nieziemskiej istocie. Gdy Formillis zbliża się do owadów, ich skrzydła przestają trzepotać, a cichy szept panicznie wypełnia powietrze. W Alkatrii jej postać jest jak cień, zwiastujący nieuchronne niebezpieczeństwo. Nawet sam las zdaje się jej oddać hołd, a jej obecność w sercach innych budzi lęk, który rozprzestrzenia się jak mroczna opowieść. 

Nazwa postaci, na którą chcę otrzymać nagrodę z konkursu: Skronix

 

Od siebie dodam tyle, że nazwa inspiruje się łacińską nazwą mrówki oraz pewnym łacińskim przedrostkiem określający przedmiot nieznany. Na polski byłoby to literalnie coś w stylu "Tamta mrówka"- chociaż z kontekstu bardziej "Tamta tajemnicza mrówka". 


Polubienia: 3
Srzibiribiribi
CiekawyProfesja: Mag
Poziom: 123
Postów: 6
Reputacja: 2
11:32 / 24-01-2024

Nikt nie wiedział, skąd pochodzi i nikt do pewnego czsu nie wiedział, kim jest. Jednak mała kapituła magów znalazła pewne źródła, że był to zamordowany przez wampira Astanotha król Verdentu, który nie spocznie póki jak równy z równym zawalczy ze swoim zabójcą. Jego duch objawia się jako ognisty ptak, podróżujący z wiatrem, gdziekolwiek wiatr zawieje. Jednakże, jeśli się dłużej przyjrzeć, można dostrzec dwie wilcze głowy. Czasami traci pióra, a mówi się, że gdy pokona swojego wroga i straci wszystkie pióra, nasz świat dobiegnie końca. Ludzie w miastach i wioskach nazywają go Niezwyciężonym albo Wietrznym Wilkiem.

Postać Srzibiribiribi


Polubienia: 1
Ferrusio
NowyProfesja: Łowca
Poziom: 124
Postów: 1
Reputacja: 2
23:33 / 24-01-2024

Nazwa potowra: Belzebub

Belzebub to bóg filistyński, dawniej czczony w Ekronie, a później opisany jako demon. Imię Belzebub jest związane z kananejskim bogiem Ba'alem. W pewnym sensie Ba'al Zəbûb jest tłumaczone dosłownie jako „pan much”.

Postać Ferrusio


Polubienia: 2
UszAty
NowyProfesja: Wojownik
Poziom: 35
Postów: 2
Reputacja: 2
23:28 / 28-01-2024

Alf ludożerca

To niebezpieczy, humanoidaly i żarłoczny potwór który mieszka w jakskini jest on władcą cyklopów których sobie podporządkował jest chytry i lubi ludzkie mięso, a na miejscu lewej dłoni ma przymocowany nóż do rozdzierania i krojenia swoich ofiar.

Postać UszAty 


Polubienia: 2
Zyfridox
NowyProfesja: Mag
Poziom: 30
Postów: 1
Reputacja: 2
13:16 / 29-01-2024

Nazwa potwora: Veilmist

Krótki opis potwora: Veilmist jest potorem który wędruje między wymiarami

Veilmist to straszliwe stworzenie zatopione w mrokach, o czarnym ciele z cieni, które przeszywają się rzeczywistościami. Jego obecność jest oznaczona szumem i szelestem zwiastującym przyjście grozy. Główne źródło światła to jedynie jaskrawo czerwone, migoczące oczy, które wyłaniają się z ciemności. Veilmista traktuje się jako niebezpiecznego manipulatora, który wędruje między granicami wymiarów i penetruje je, podsycając chaos i niszcząc harmonię. Jego wędrówki są związane z niebezpiecznymi zjawiskami i rozpadającymi się sfetrami rzeczywistości. Potwór ten jest istotą podstępną, zdolną do manipulowania percepcją i wprowadzania w błąd. Jego obecność związana jest z przypadkami zaginięć i utraty równowagi między wymiarami. Potrafi wywoływać koszmary, dezorientować podróżników i prowadzić ich do miejsc, gdzie czas i przestrzeń ulegają skrzywieniu.

Nazwa postaci, Zyfridox


Polubienia: 2
Adzu
NowyProfesja: Wojownik
Poziom: 10000
Postów: 4
Reputacja: 4
13:28 / 30-01-2024

 

Nazwa potwora : Van Prusak

Krótki opis potwora: Kiedyś jeden z głownych dowódców imperium, najodważniejszy z nich. Zasłynął z wieloletniej walki z karaczanami i innymi robalami w podziemiach. Jednak po wielu ranach odniesionych w boju jego ciało zaczeło się zmieniać w to z czym walczył. Stał się półczłowiekiem i półrobakiem, krwiożerczą bestią.Jego umysł całkowicie zanurzył się w odmentach podziemi a jakiekolwiek światło sprawiało mu ból. Został tam już na zawsze.

Nazwa postaci : Alexander III


Polubienia: 1
Szalony Strzelec
NowyProfesja: Łowca
Poziom: 190
Postów: 4
Reputacja: 2
13:57 / 30-01-2024

Nazwa potwora: Budda

Krótki opis potwora: Budda to wędrujący mnich który wywodzi się z bogatej rodziny. Postanowił wyruszyć w podróż i szukać sensu życia. 

Nazwa postaci, na którą chcę otrzymać nagrodę z konkursu: Szalony Strzelec


Polubienia: 1
Hitchens
NowyProfesja: Mag
Poziom: 65
Postów: 1
Reputacja: 1
19:12 / 30-01-2024

Nazwa potwora: Szwędacz Henry

Krótki opis potwora: Statek piracki, którego Henry był kapitanem rozbił się na morzu, razem z tym co z niego zostało do brzegu dotarł jego kapitan, teraz przechadza się po wyspie, ludzie boją się do niego podchodzić, podobno to co widzą jest tylko duchem kapitana Henrego, który nawiedza mieszkańców.

Nazwa postaci, na którą chcę otrzymać nagrodę z konkursu: Hitchens


Polubienia: 1
Zephyrialis
NowyProfesja: Wojownik
Poziom: 105
Postów: 3
Reputacja: 4
19:18 / 30-01-2024
  1. Nazwa potwora: Mogilnik

  2. Krótki opis potwora: Demon z mitologii słowiańskiej, który ostrzegał podróżnych przed potępionymi duszami grzeszników, samobójców i innowierców, którzy byli grzebani przy drogach w prowizorycznych grobach. Ten stwór swoim wyciem i głośnym płaczem odstraszał wędrowców od dzikich cmentarzysk i porzuconych grobów. (wizual mogę podesłać, ew. jest łatwy do znalezienia w necie)

  3. Nazwa postaci, na którą chcę otrzymać nagrodę z konkursu: Zephyrialis


Polubienia: 1
Szynkacz
SwiezakProfesja: Łowca
Poziom: 1000
Postów: 31
Reputacja: 61
21:30 / 30-01-2024

Czas na składanie prac konkursowych minął, pora przejrzeć Wasze pomysły. :D


Polubienia: 3
Szynkacz
SwiezakProfesja: Łowca
Poziom: 1000
Postów: 31
Reputacja: 61
23:56 / 04-02-2024

1 miejsce: 

Nazwa potwora: Shemira

Nick gracza: Deedis

2 miejsce:

Nazwa potwora: Alf ludożerca

Nick gracza: UszAty

3 miejsce: 

Nazwa potwora: Krukon

Nick gracza: Perio

Wyróżnienia:

Formillis, Veilmist, Van Prusak, Mogilnik, Szwędacz Henry

Dziękuję wszystkim za udział, niebawem kolejny konkurs!


Polubienia: 3