Starystyki

Diuk Zu
Nowy



Profesja: Wojownik
Poziom: 33
Postów: 2
Reputacja: 1
10:47 / 13-09-2021

Witam,

Z racji, iż nie mogę znaleźć konkretnej rozpiski na stronie a w samej grze statystyki są opisane dość enigmatycznie postanowiłem spytać się o ich faktyczne działanie ( o ile można to o ich faktyczną matematyczną mechanikę) :

1. Statystyka ataku jest dość intuicyjna, czym więcej jej masz tym mocniej bijesz. Z bliska? Z daleka? Jedno i drugie? Czy grając magiem jego autoatak podlega tej statystyce czy nie? - na te pytania opis nie odpowiada.

2. Obrona. Teoretycznie wszystko jasne, czym więcej jej masz  tym mniej Cię biją. Jednak niekoniecznie jest to oczywiste gdyż z opisu inteligencji można się domyślać, iż chodzi tylko o obrażenia fizycze. Ale czy w ogóle mamy taki podział na rodzaje obrażeń można się jedynie domyślać.

3. Inteligencja. Według opisu odpowiada za magiczny atak i OBRONĘ - co mocno sugeruje istnienie podziału otrzymywanych obrażeń na te fizyczne i magiczne. ( inteligencja według opisu zdaję się być również odpowiednikiem magic resist w innych grach). Jednak to tylko domysły na podstawie jednego zdania opisującego statystykę. Natomiast w poradniku odnośnie wojownika pisze aby w inteligencję nie inwestować. Czy zatem jest to błąd? Czy przeciwnicy zadający obrażenia magiczne dopiero mają się pojawić? Czy może niema czegoś takiego i chcąc grac mele w ogóle nie powinno się przejmować inteligencja. Nie wiem i nie mogę nigdzie tego znaleźć gdyż mechanika statystyk nie jest jasno opisana. 

Tak więc zadaję dość podstawowe pytanie: jak to wszystko działa w praktyce? ;) 

 


Polubienia: 1
[ADM] Gitu
Nowicjusz



Profesja: Łowca
Poziom: 1000
Postów: 14
Reputacja: 39
12:48 / 14-09-2021

Ogólnie sprawy z tym w tej chwili są skomplikowane i nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie w tej chwili.

Jestem w trakcie zmiany algorytmów oraz balansu postaci / potworów, myślę, że do końca tygodnia dopasuje już wszystkie przeliczniki i będę mógł jasno opisać co na co wpływa. W tej chwili jest to zrobione "byle było" :D


Polubienia: 2
Diuk Zu
Nowy



Profesja: Wojownik
Poziom: 33
Postów: 2
Reputacja: 1
14:50 / 14-09-2021

Dziękuję za odpowiedź. Z chęcią zobaczę jak to się rozwinie :) 


Polubienia: 0