Łowca - dla początkujących (sklepy, umiejętności i inne)

SPELTZ
Nowy



Profesja: Łowca
Poziom: 79
Postów: 3
Reputacja: 13
02:33 / 23-07-2021

Cześć. Postaram się prowadzić ten temat jak najbardziej konkretnie i przejrzyjście abyście w jak
najkrótszym czasie wynieśli stąd jak najwięcej przydatnych informacji. Temat będzie aktualizowany na
bieżąco w miarę możliwości, ponieważ sam niedawno zacząłem swoją przygodę i w dniu, którym piszę ten
temat mam 22lvl.

1. Sklepy z ekwipunkiem dla łowcy
a) Mistrz Polowań (Asgard 56,67) - sprzedaje bronie i strzały na poziom 12 lub wyższy
b) Grabarz Trewor (Asgard 31,69) - sprzedaje ekwipunek na poziom 10 lub wyższy
c) Myśliwy Levis (Wyspa Rozbitków 29,92) - sprzedaje bronie i strzały do poziomu 10
d) Olivier (Wyspa Rozbitków > Zbrojownia 24,70) - sprzedaje ekwipunek do poziomu 10
e) Atram (Wyspa Rozbitków 76,90) - sprzedaje mikstury leczące, które mogą się Wam przydać do czasu
odblokowania um. Bandażowanie ran


2. Statystyki 
Sprawa nie jest skomplikowana. Punkty dodajemy TYLKO do obrony i ataku - to już od Was zależy czy
chcecie mocniej bić czy mieć trochę więcej życia i być w stanie więcej przyjąć (ja rozdaję do tej pory
75% w atak i 25% w obronę). Nie dodajemy punktów w inteligencję.

3. Umiejętności 
Niestety nie wiem na jakim poziomie dane umiejętności się odblokowują, ponieważ tą zakładkę dostrzegłem
dosyć późno i miałem już ich kilka natomiast dostajemy je w kolejności - od lewej strony górnego rzędu
jest początek. Umiejętności polecam sobie umieścić na pasku numerycznym na dole ekranu, dzięki temu
będziemy mogli używać ich pod przyciskami 1-9.

OFENSYWNE:
a) Szbyka strzała
b) Rozrywająca strzała
c) Przeszywające strzały
d) Zamrażająca strzała (nie wiele daje przy expieniu, dużo więcej zyskamy dzięki niej w walce
z potworami rzadkimi, pvp oraz w walce grupowej)
e) Grad strzał (działa na zasięg 2 kratek w każdym kierunku od naszej postaci)
f) Zatruty pocisk
g) Tytanowa strzała (ogromne obrażenia, przyda się wszędzie)
h) Nawałnica strzał (ulepszony Grad Strzał, zadaje większe obrażenia i ma jedną kratkę zasięgu więcej [3])

DEFENSYWNE:
a) Bandażowanie ran (zdecydowanie najlepsza umiejętność do expa, dzięki niej praktycznie w ogóle
nie musimy używać mikstur leczących)
b) Przypływ mocy (świetnie sprawdza się w dłużej toczących się walkach ze względu na długi czas działania)
c) Aura życia (do expa przydaje się raczej tylko w krytycznych sytuacjach, ponieważ cooldown to aż
60 sekund natomiast dobrze sprawdza się z potworami rzadkimi i innymi, które są bardziej wymagające
i walka z nimi nie potrwa dłużej niż 20-30 sekund, ponieważ czas działania to 15 sekund)
d) Zwinność (poruszamy się szybciej o 25%, nie przydatne do expa, raczej tylko jeśli chcemy prędko uciec,
najlepiej powinno się sprawdzić jak chcemy gdzieś szybciej dojść)

4. Jak efektywnie grać i walczyć łowcą?
a) Najważniejszą kwestią jest kontrola dystansu - zawsze starajmy się zachować 2-3 kratki odstępu do
naszego rywala i kąsać go z dystansu. Nasza obrona do najlepszych nie należy i punktów życia również nie
mamy zbyt wiele nie chcemy być trafiani. Najlepiej odizolować sobie rywali tak, aby zawsze walczyć 1 vs 1,
ponieważ gdy skupimy na sobie kilku rywali dużo szybciej będziemy tracić punkty życia.

b) Naucz się korzystać z umiejętności - każda z nich sprawdza się nieco inaczej biorąc pod uwagę warunki
w jakich walczymy. Jedne będą lepsze do expienia, drugie do pvp czy bossów. Przykładem może być deszcz 
strzał, który z pozoru wydaje się miażdżący (taki jest ale na pojedyńczy cel), ponieważ jeśli wejdziemy
w tłum potworów i użyjemy deszczu automatycznie każdy ze stworów skupi się na nas i będzie za nami
podążać i atakować, kiedy skupi na nas się 3-4 pozornie słabych potworów szybko możemy skończyć martwi.

c) Oszczędzajmy strzały na najniższych poziomach - jeśli walczymy z rywalami słabszymi i mamy pewność, że
poradzimi sobie z nimi bez strzał, warto je zdjąć (np przy wykonywaniu questów, gdzie musimy zabić x
potworów z dużo niższym poziomem od naszego i podobnych sytuacjach) a to wszystko dlatego, że na początku
na prawde brakuję nam złota (mi brakowało) i nie chcemy znaleźć się w sytuacji gdzie mamy przed nami
wymagającego przeciwnika a będzie nam brakować strzał. To samo może występować na wyższym poziomie podczas
gdy będziemy mieć do dyspozycji strzały rzadkie, lub epickie (nie wiem czy na ten moment są takie w grze)
, które najlepiej sprawdzą się na bossów a do expa będziemy mogli użyć zwykłych.

d) Ulepszaj swój ekwipunek - przede wszystkim broń, dzięki temu mocno zwiększysz swój atak niedużym kosztem
jeśli chodzi o złoto aczkolwiek trzeba zdobyć konkretne surowce (do tego potrzebne będą Ci siekiera i kilof).
Przykładowo zwykły łuk od handlarza na poziom 15, który został ulepszony nadal będzie lepszy
niż zwykły łuk od tego samego handlarza na poziom 22. Przedmioty ulepszysz u dowolnego kowala, od 
niego również dowiesz się jakich surowców potrzebujesz. 

e) Zbieraj wszystko, bij większość - na początku polecam zbierać wszystko co znajdziesz lub zdobędziesz
i sprzedawać u handlarzy, ponieważ ja zaczynając miałem kłopot ze złotem.
W dodatku kiedy będziesz gdzieś szedł warto po drodze zabijać potwory z niższym poziomem, które zabijesz
na 1-2 ataki, dzięki temu pasek z doświadczeniem będzie rósł momentami delikatnie Cie spowalniając.

 

Jeśli widzisz jakieś braki lub błędy w treści proszę o komentarz, poprawimy.
Dziękuje za przeczytanie tematu do końca, mam nadzieję, że chociaż troszkę ułatwiłem grę początkującym 
łowcom. Pozdrawiam, SPELTZ.


Polubienia: 10
Dubstepek
Nowy



Profesja: Łowca
Poziom: 90
Postów: 4
Reputacja: 2
08:25 / 29-03-2023

Bardzo ladnie opisane i wgl zgadzam sie, lecz male info co do umiejetnosci Przeszywajaca Strzala, bije ona na 2 kratki do przodu ( w strone w ktora patrzy postac ) warto brac to pod uwage przy biciu na blisko poniewaz, nie obrocimy sie stojac w miejscu, a czasami mobki blokuja ruch, wiec warto zamrozic przeciwnika i go sobie ustawic, tak by stanac w jesgo strone i uzywac ta umiejetnosc, gdy postac patrzy w innym kierunku ta umiejetnosc staje sie bezuzyteczna


Polubienia: 1
Deedis
Nowicjusz



Profesja: Łowca
Poziom: 147
Postów: 15
Reputacja: 4
10:56 / 29-03-2023

Da się w miejscu obracać nie trzeba mrozić 


Polubienia: 0
Dubstepek
Nowy



Profesja: Łowca
Poziom: 90
Postów: 4
Reputacja: 2
13:53 / 30-03-2023

Ja nie moge sie obracac na zadnej postaci, wiec nei wiem jak Ty mozesz


Polubienia: 0
Sarkazm
Ciekawy



Profesja: Łowca
Poziom: 52
Postów: 8
Reputacja: 1
10:55 / 05-05-2023

Leci plusik bardzo pomogło! :)


Polubienia: 0
Będzie Magik
Nowy



Profesja: Łowca
Poziom: 20
Postów: 1
Reputacja: 0
11:08 / 13-06-2023

Mam pytanie, co jeśli chdozi o zręczność? Opłaca się rozdawać w nią na łowcy? Pytam pod względem tego, że opisana jest ona jakoby umożliwiała wykonanie podwójnego ataku jak i wpływa na cios krytyczny


Polubienia: 0
AlemasCopke
Nowy



Profesja: Łowca
Poziom: 47
Postów: 1
Reputacja: 0
20:14 / 14-06-2023

Ciekawy rozwoj lowcy bez dodawania punktow w zrecznosc, ktora daje wiecej niz jakas obrona


Polubienia: 0
Mechaniczna Łasica
Nowy



Profesja: Łowca
Poziom: 17
Postów: 2
Reputacja: 0
12:12 / 01-02-2024

No właśnie, co ze zręcznością? Nie trzeba w nią pakować punktów umiejętności?

I jeszcze takie moje spostrzeżenie, że to chyba pierwsza gra, w której można strzelać z łuku bez strzał  :)


Polubienia: 0